30.12.2020.

Zvučni časopis "CQ radioamateri" izlazi redovito od 1995. godine. Pokretač i urednik toga časopisa bio je Savo Golić, 9A2GS. Na početku je izdavač časopisa bio Radioklub slijepih "Louis Braille", nakon toga je na naše zadovoljstvo to preuzela Hrvatska knjižnica za slijepe, a od 1.1.2021. izdavač će ponovno biti naš klub. Nakon smrti urednika časopisa Save Golića, 9A2GS, krajem 2019. godine dva broja časopisa kao v.d. urednica uređuje Višnja Golić, 9A6LVB. Hrvatska knjižnica za slijepe raspisuje natječaj za urednika, i Mihael Đurašin, 9A6JWM, tijekom 2020. uređuje četiri broja tog zvučnog časopisa koji izlazi na CD-u u Daisy formatu i traje tri sata. No, zbog financijskih i drugih problema Hrvatske knjižnice za slijepe, izdavač će opet biti naš klub, ekipa ostaje ista: Mihael je i dalje urednik, Višnja pomaže kod nalaženja priloga, a spiker je Mario Keča.  Knjižnica će nam umnožavati i distribuirati časopis. 

Veseli nas da će časopis i dalje izlaziti  i da će slijepima biti dostupne informacije o novostima, otkrićima i postignućima na svim područjima tehničke kulture, ne samo radioamaterizma. Novi urednik se već dobro uhodao i spreman je i za snimanja zvučnih priloga, koje slijepi posebno vole. Početkom 2021. godine bit će dvadesetsedma. godina izlaženja tog jedinstvenog časopisa za slijepe u Europi, a u veljači će izaći jubilarni 150.-ti broj. Ove godine zbog pandemije COVID-19 slijepi radioamateri Hrvatske nisu mogli organizirati natjecanja u amaterskoj radiogoniometriji, tako da nam je barem časopis bio stalna veza sa radioamaterizmom i tehničkom kulturom.

Zahvaljujemo Hrvatskoj knjižnici za slijepe na dugogodišnjoj suradnji!