ŠRC Jarun, 21. svibnja 2022.

U sunčanu i toplu subotu 21. svibnja 2022. naš klub je na ŠRC Jarun bio domaćin i organizator tri natjecanja u amaterskoj radiogoniometriji za slijepe: 27. otvorenog prvenstva Zagreba, koje je i ovoga puta bilo međunarodno, 22. ekipnog prvenstva Hrvatske "Croatia cup 2022." i 5. utrke štafeta. Nastupilo je ukupno 39 natjecatelja, od toga njih 12 u radioorijentaciji, koji su tražili samo 3 odašiljača, dok je njih 27 trebalo otkriti 5 odašiljača na stazi dugačkoj oko 400 m, vremensko ograničenje je bilo 5 min. Prva tri odašiljača su bila blizu postavljena, kako bi što više natjecatelja bilo u plasmanu, a 4. i 5. odašiljač su bili dosta udaljeni, tako da su spretni i brzi natjecatelji tu došli na svoje.

Na Jarunu su se okupili natjecatelji iz cijele Hrvatske, od Poreča, Buzeta, Otočca, Ogulina, Lekeničkih Brežana, Karkovca, Strmca, Zaprešića, Varaždina, Koprivnice, Zagreba...do Tuzle iz BiH.

Glavni sudac je bio Ante Čuzela Piljac, prof. kineziologije, koji je sa nama već više od dvadeset godina, nekada, kao student, bio je sudac na stazi. Suci su bili i Goran Štimec i Nenad Đorđević, a studenti Kineziološkog fakulteta su bili suci na stazi i na odašiljačima. Sa kineziološkim fakultetom surađujemo već više od dvadeset godina.

Nakon završetka natjecanja i podjele medalja i pehara, nastavili smo druženje u Pizzeriji Dalmatino.   

Rezultate natjecanja možete pogledati ispod teksta.

 

27. OTVORENO PRVENSTVO ZAGREBA U ARG-U ZA SLIJEPE

ŠRC Jarun, 21. svibnja 2022.

Organizator: Radioklub slijepih „Louis Braille“, 9A1CBT

Generalni plasman

Napomena: Amaterska radiogoniometrija za slijepe – natjecatelji u kategorijama ŽENE, SENIORI i VETERANI tražili su 5 odašiljača na stazi dugačkoj 400 m, ograničenje 5 min

r.br.

Ime i prezime, poz. znak

Kat.

RK, udruga, mjesto

Ukupno min, br.tx

1. 

Nedeljko Popović, 9A6GNP 

SEN 

RKS „Louis Braille“Zgb 

1:36          5TX 

2.  

Suvad Zahirović, E72SZ 

VET 

RK Tuzla, BiH

2:46             5TX 

3. 

Josip Stepinac, 9A3DSJ

SEN 

RKS "Louis Braille" Zgb 

3:04             5TX 

4. 

Vesna Babić 

ŽENE

ŠUS "Podravina" KC 

3:19             5TX 

5. 

Ivica Molnar

VET 

ŠUS "Podravina" KC 

3:22             5TX 

6. 

Novica Dražetić, 9A6NDN 

SEN 

RKS „Louis Braille“Zgb 

3:28             5TX 

7. 

Mihael Đurašin, 9A6JWM

SEN 

RKS „Louis Braille“Zgb 

3:32            5TX 

8. 

Goran Štimec

SEN 

 Varaždin

3:35             5TX 

9. 

Ana Tkalčec

ŽENE

ŠUS "Podravina" KC 

3:43             5TX 

10. 

Miroslav Brakus 

SEN 

Udruga slijepih ličko-senjske žup., Otočac 

3:53             5TX 

11. 

Zvonimir Stanečić, 9A3DSZ

SEN 

RKS "Louis Braille" Zgb 

4:07             5TX 

12. 

Nijaz Škaljo, 9A6LSN 

VET 

RKS „Louis Braille“Zgb 

4:54             5TX 

13. 

Mateo Legović

SEN 

Udruga slijepih istarske županije, Pula

4:03            4TX 

14. 

Đurđica Gregur 

ŽENE 

ŠUS "Podravina" KC 

4:28             4TX 

15. 

Ana Glavaš Jambreušić

ŽENE

ŠUS "Podravina" KC 

4:30             4TX 

16. 

Željko Marinković

VET 

ŠUS "Podravina" KC 

4:32             4TX 

17. 

Saša Obradović, 9A3FOS 

SEN 

RKS „Louis Braille“Zgb 

4:34             4TX 

18. 

Enida Škaljo 

ŽENE 

RKS „Louis Braille“Zgb 

4:39             4TX 

19. 

Dejan Cifrek

SEN 

ŠUS "Podravina" KC 

3:19             3TX 

20. 

Katarina Lončarić

ŽENE 

Zagreb

3:51             3TX 

21. 

Klaudija Klanjčić

ŽENE

Zagreb

4:05             3TX 

22. 

Mirjana Rajkovačić 

ŽENE

RKS "Louis Braille" Zgb 

4.11            3TX 

23. 

Damir Ugrin, 9A6JWD

SEN 

Udruga slijepih istarske županije, Pula

4:14             3TX 

24. 

Faruk Jusufagić, 9A5AJF

SEN 

RKS "Louis Braille" Zgb 

4:20            3TX 

25.

Nebojša Guskić 

VET

RKS „Louis Braille“Zgb 

4:40           3TX

26.

Ivana Ugrin 

ŽENE

Udruga slijepih istarske županije, Pula

4:51           3TX

27.

Goran Tomašković

VET

Zagreb

4:16           2TX

                RADIOORIJENTACIJA – 3 odašiljača – ograničenje 5 min

KAT. OSNOVNA ŠKOLA

  1. Neven Štimec                 1:21    3 TX    Waldorfska škola Zagreb
  2. Noel Hozdić                    1:36    3 TX                „
  3. Marilu Hozdić                 1:42     3 TX                „      
  4. Tara Štimec                    1:53     3 TX  1. osnovna škola Varaždin
  5. Jan Štimec                      1.23     1 TX  Varaždin


KAT. MLADI

  1. Borna Hogge                  1.42   3 TX    Kineziološki fakultet Zagreb
  2. Tonči Grubišić                 1:49   3 TX               „
  3. Ivan Vlah                         1:52   3 TX               „
  4. Andrej Samaržija             2:15   3 TX               „
  5. Antonio Skočaj                2:33    3 TX               „
  6. David Knežević               3:18    3 TX               „
  7. Ivana Sutlović                  4.10    3 TX              "

REZULTATI PO KATEGORIJAMA – 5 odašiljača – ograničenje 5 min

KAT. ŽENE

  1. Vesna Babić                                        3:19         5 TX      ŠUS „Podravina“
  2. Ana Tkalčec                                        3.43         5 TX             „
  3. Đurđica Gregur                                   4:28         4 TX             „
  4. Ana Glavaš Jambreušić                      4.30         4 TX             „
  5. Enida Škaljo                                        4:39         4 TX      RKS „Louis Braille“
  6. Katarina Lončarić                                3:51         3 TX      Zagreb
  7. Klaudija Klanjčić                                  4:05         3 TX      Zagreb
  8. Mirjana Rajkovačić                              4:11         3 TX      RKS „Louis Braille“
  9. Ivana Ugrin                                          4:51         3 TX      Udruga slijepih istarske županije

KAT. SENIORI

  1. Nedeljko Popović                               1:36   5 TX   RKS „Louis Braille“
  2. Josip Stepinac                                    3:04   5 TX              „
  3. Novica Dražetić                                  3.28   5 TX               „
  4. Mihael Đurašin                                   3.32   5 TX               „
  5. Goran Štimec                                     3:35   5 TX   Varaždin
  6. Miroslav Brakus                                  3:53   5 TX   Udruga slijepih ličko-senjske županije
  7. Zvonimir Stanečić                               4.07   5 TX   RKS „Louis Braille“
  8. Mateo Legović                                    4:03   4 TX   Udruga slijepih istarske županije
  9. Saša Obradović                                  4.34   4 TX   RKS „Louis Braille“
  10. Dejan Cifrek                                        3:19   3 TX   ŠUS „Podravina“
  11. Damir Ugrin                                        4:14    3 TX   Udruga slijepih istarske županije
  12. Faruk Jusufagić                                  4:20    3TX    RKS "Louis Braile"

 

KAT. VETERANI

  1. Suvad Zahirović                                 2:46     5 TX   RK Tuzla, BiH
  2. Ivica Molnar                                       3.22     5 TX    ŠUS „Podravina“
  3. Nijaz Škaljo                                        4:54     5 TX   RKS „Louis Braille“
  4. Željko Marinković                               4:32     4 TX   ŠUS „Podravina“
  5. Nebojša Guskić                                  4:40    3 TX    RKS „Louis Braille“
  6. Goran Tomašković                             4:16     2 TX    Zagreb

22. ekipno prvenstvo Hrvatske „CROATIA CUP 2022.“

- prve tri ekipe u svakoj kategoriji osvajaju pehare koji idu klubu ili udruzi, a članovi ekipe dobivaju zlatne, srebrne ili brončane medalje

- ekipa može imati dva ili tri člana, uzimaju se u obzir dva bolja rezultata, medalje tada dobivaju samo dva bolja natjecatelja

KAT. EKIPE ŽENA

  1. MJESTO ekipa Vesna Babić-Ana Tkalčec, ŠUS „Podravina“                10 TX - 7:02
  2. MJESTO ekipa Đurđica Gregur-Ana Glavaš Jambreušić, ŠUS Podravina 8 TX - 8:58
  3. MJESTO mješovita ekipa Enida Škaljo-Katarina Lončarić, pehar ide u RKS „L. Braille 7 TX - 8:33
  4. MJESTO mješovita ekipa Klaudija Klanjčić-Mirjana Rajkovačić-Ivana Ugrin 6 TX - 8:16

KAT. EKIPE SENIORA

  1. MJESTO ekipa Nedeljko Popović-Josip Stepinac, RKS „Louis Braille“  10 TX - 4:40
  2. MJESTO ekipa Novica Dražetić-Mihael Đurašin, RKS „Louis Braille“     10 TX - 7:00
  3. MJESTO mješovita ekipa Udruga slijepih ličko-senjske županije i RKS „Louis Braille“ Miroslav Brakus-Zvonimir Stanečić, pehar ide u Udrugu slijepih ličko-senjske županije     10 TX - 8:00
  4. MJESTO osvojila je mješovita ekipa Saša Obradović-Dejan Cifrek-Faruk Jusufagić  7 TX - 7:53
  5. MJESTO osvojila je ekipa Mateo Legović-Damir Ugrin, Udruga slijepih istarske županije 7 TX - 8:17

KAT. EKIPE VETERANA

  1. MJESTO osvojila je mješovita ekipa Suvad Zahirović-Nijaz Škaljo, pehar ide u RK Tuzla 10 TX-7:40
  2. MJESTO osvojila je ekipa Ivica Molnar-Željko Marinković, ŠUS „Podravina“                       9 TX-7:54
  3. MJESTO osvojila je mješovita ekipa N.Guskić-G.Tomašković, pehar ide u RKS „L. Braille“ 5 TX-8:56

Napomena. Goran Štimec, kao sudac, samo se okušao u natjecanju, nije bio kandidat za medalje i pehare

PETA UTRKA ŠTAFETA

U utrci štafeta članovi prve tri ekipe, svaka ekipa ima 4 člana, dobivaju dobivaju 4 zlatne, 4 srebrne ili četiri brončane medalje.

Ekipe mogu biti mješovite.

 1.MJESTO osvojila je ekipa RKS „LOUIS BRAILLE“ 1 u sastavu

Novica Dražetić 0:11 - Saša Obradović 1:35 -Zvonimir Stanečić 2:35 -Nedeljko Popović  3:08

 2.MJESTO osvojila je ekipa „UBOJITA KOMBINACIJA“ u sastavu

Nijaz Škaljo 0:06 – Nebojša Guskić 1.43 – Miroslav Brakus 2:41 – Suvad Zahirović           3:13

 3. MJESTO osvojila je ekipa KOPRIVNICA 1 u sastavu

Đurđica Gregur 1:35 – Ana Tkalčec 2:33 – Vesna Babić 3:16 – Ana Glavaš Jambreušić   3:35

4. MJESTO osvojila je ekipa ISTRIJANI(I. Ugrin-D. Ugrin-Legović-Đurašin)    4:06

5.MJESTO osvojila je ekipa RKS „LOUIS BRAILLE“ 2  (Jusufagić-Rajkovačić-E.Škaljo-Stepinac)     4:29

6. MJESTO osvojila je ekipa KOPRIVNICA 2   (Cifrek-Marinković-Molnar-Flis)   4:30

Additional information