ŠRC Jarun, 20. svibnja 2017.

Naš klub je u subotu 20. svibnja 2017. bio organizator i domaćin 23. otvorenog pojedinačnog prvenstva Zagreba i 2. utrke štafeta u amaterskoj radiogoniometriji za slijepe.

Natjecanje je održano na velikoj livadi Sportsko rekreativnog centra "Jarun" gdje se okupilo dvadesetak natjecatelja iz Karlovca, Koprivnice, Otočca, Petrinje, Rijeke, Siska i Zagreba, koji su se natjecali u kategorijama mladih, žena, seniora i veterana.

Glavni sudac je bio Ante Čuzela Piljac, a suci na odašiljačima i na stazi su bili studenti četvrte i pete godine Kineziološkog fakulteta. Bili su tu i pratioci, a i naši gosti, tako da nas je bilo oko šezdesetak.

Vrijeme je bilo sunčano uz mali povjetarac i uspjeli smo izbjeći kišu, koja je kratko padala tek za vrijeme zajedničkog ručka.

Raspon godina od najmlađeg devetogodišnjeg Nevena pa do najstarijeg natjecatelja je bio šezdeset godina.

U generalnom plasmanu svih učesnika pobijedio je senior Nedeljko Popović iz Sportske udruge "Četiri rijeke" iz Karlovca, ispred drugoplasiranog seniora Davora Bunića iz Siska i veterana Marijana Černelija iz Športske udruge slijepih " Podravina" iz Koprivnice.

U kategoriji mladih, koji su prvi put nastupili, prvo mjesto je osvojio Saša Obradović ispred braće, trinaestogodišnjeg Vite i devetogodišnjeg Nevena Štimca, sva trojica članovi kluba domaćina.

U kategoriji žena Vesna Babić iz Koprivnice nadmašila je Teu Turković, članicu Radiokluba Hrvatska flora i fauna iz Zagreba i Anu Tkalčec iz Koprivnice.

Malo iznenađenje u kategoriji seniora je pobjeda Nedeljka Popovića ispred velikog favorita Davora Bunića, a vrlo dobar je bio treći Miroslav Brakus iz Udruge slijepih Otočac.

U posljednjih nekoliko godina u kategoriji veterana dominira Marijan Černeli iz Koprivnice, koji je bio bolji od Marijana Smokrovića, člana Radiokluba slijepih "Galeb" iz Rijeke, i trećeg Zlatana Tukare iz Petrinje.

Prošle godine je, na prijedlog naše suradnice, studentice Kineziološkog fakulteta, prvi puta održana utrka štafeta. I ove godine je ponovno održana utrka štafeta slijepih, koja je privukla veliko zanimanje svih natjecatelja, jer doslovno stotinke sekunde odlučuju o plasmanu. Ekipe su imale po četiri natjecatelja, neke ekipe su bile kombinirane i to je dalo draž cijelom natjecanju. Natjecatelji triju najboljih ekipa su dobili medalje, a pehar je išao radioklubu ili udruzi.Kod kombiniranih ekipa pehar je dobio klub ili udruga koja je u ekipi imala više natjecatelja.

Prvo mjesto i pehar je osvojila ekipa ŠUS-a Koprivnica u sastavu: Vesna Babić, Marijo Šutalo, Igor Švarc i Marijan Černeli, koji su bili bolji od kombinirane ekipe u sastavu: Tea Turković, Miroslav Brakus, Zlatan Tukara i Davor Bunić, pehar je osvojila Udruga slijepih Sisak. Treća je bila kombinirana ekipa za koju su nastupili: Ana Tkalčec, Nedjeljko Popović, Marijan Smokrović i Tomislav Lilić, pehar je dobio Radioklub slijepih "Galeb" iz Rijeke.

Nakon zajedničkog ručka u pizzeriji "Dalmatino" proglašeni su rezultati i podijeljeni pehari i medalje.

Odlukom Izvršnog odbora Radiokluba slijepih "Louis Braille", 9A1CBT, za počasnog člana kluba proglašena je naša dugogodišnja suradnica prof.dr.sc. Dubravka Ciliga. Već punih petnaest godina ona i njezini studenti nam pomažu u organizaciji i sprovođenju natjecanja, što je veliki doprinos integraciji i afirmaciji slijepih u društvenu sredinu.

REZULTATI

23. OTVORENO PRVENSTVO ZAGREBA U ARG-U ZA SLIJEPE

po kategorijama

ŠRC Jarun, 20. svibnja 2017.

Mladi

1. Saša Obradović           3 TX       5:43;01

2. Vito Štimec                  3 TX       5:53;91

3. Neven Štimec               3TX        6:30;14

Žene

1. Vesna Babić                  5 TX       5:53;38

2. Tea Turković                   5TX        6:43;15

3. Ana Tkalčec                   4 TX       6:59;00

Seniori

1. Nedeljko Popović            5 TX       1:07;68

2. Davor Bunić                    5 TX       1:15;46

3. Miroslav Brakus               5 TX       2:23;03

4. Mario Šutalo                    5 TX       2:30;41

5. Igor Švarc                        5 TX       3:47;81

6. Mihael Đurašin                 5 TX       3:54;72

Veterani

1. Marijan Černeli                 5 TX       1:58;23

2. Marijan Smokrović            5 TX      2:38;61

3. Zlatan Tukara                   5 TX       2:45;36

4.Tomislav Lilić                     5 TX       4:23;95

5. Ivan Rebselj                      5 TX       6:38;41

6. Tomislav Zdelar                 5 TX       6:58;00

7. Savo Golić                        2 TX       2:41;39

23. OTVORENO PRVENSTVO ZAGREBA
u ARG-u za slijepe

ŠRC Jarun, 20. svibnja 2017.

Generalni plasman

r.br.

Ime i prezime, poz. znak

Kat.

RK, udruga, mjesto

Ukupno min, br.tx

1.

Nedjeljko Popović, 9A3GNP

SEN

ŠDS "4 rijeke" ; Karlovac

1:07;68           5TX

2.

Davor Bunić, 9A3ADB

SEN

Udruga slijepih Sisak

1:15;46           5TX

3.

Marijan Črneli

VET

ŠUS "Podravina", Koprivnica

1:58;23           5TX

4.

Miroslav Brakus

SEN

Udruga slijepih Otočac

2:23;03           5TX

5.

Mario Šutalo

SEN

ŠUS "Podravina", Koprivnica

2:30;41           5TX

6.

Marijan Smokrović, 9A1CWM

VET

RKS "Galeb",

Rijeka

2:38;61           5TX

7.

Zlatan Tukara

VET

Udruga slijepih Sisak

2:45;36           5TX

8.

Igor Švarc

SEN

ŠUS "Podravina", Koprivnica

3:47;81           5TX

9.

Mihael Đurašin, 9A6JWM

SEN

RKS "Louis Braille" Zagreb

3:54;72           5TX

10.

Tomislav Lilić, 9A7KXT

VET

RKS "Galeb",

Rijeka

4:23;95         5TX

11.

Vesna Babić

ŽENE

ŠUS "Podravina", Koprivnica

5:53;38         5TX

12.

Ivan Rebselj, 9A3ARC

VET

RKS "Louis Braille" Zagreb

6:38;41         5TX

13.

Tea Turković, 9A3HTT

ŽENE

RK Hrvatska flora i fauna, Zagreb

6:43;15         5TX

14.

Tomislav Zdelar, 9A6LZT

VET

RKS "Louis Braille" Zagreb

6:58;00         5TX

15.

Ana Tkalčec

ŽENE

ŠUS "Podravina", Koprivnica

6:59;00         4TX

16.

Savo Golić, 9A2GS

VET

RKS "Louis Braille" Zagreb

2:41,39         2TX

 

 

17.

Saša Obradović, 9A1CBT

MLADI

RKS "Louis Braille" Zagreb

5:43;01         3TX

18.

Vito Štimec

MLADI

RKS "Louis Braille" Zagreb

5:53;91         3TX

19.

Neven Štimec

MLADI

RKS "Louis Braille" Zagreb

6:30;14         3TX

 

 

           

DRUGA UTRKA ŠTAFETA U ARG-u za slijepe, ŠRC Jarun, 20. svibnja 2017. REZULTATI

Napomena: Natjecatelji su navedeni po redoslijedu kojim su trčali (od prvog do četvrtog odašiljača). Kod mješovitih ekipa pehar ide udruzi iz koje je više natjecatelja.

1. mjesto

Ekipa ŠUS "Podravina", Koprivnica                                       1:29;41

(Marijan Črneli, Igor Švarc, Mario Šutalo i Vesna Babić)

2. mjesto

Mješovita ekipa

Udruga slijepih Sisak; RK Hrvatska flora i fauna, Zagreb; i Udruga slijepih Otočac                                                                                     1:35;41

(Davor Bunić i Zlatan Tukara, Udruga slijepih Sisak; Tea Turković, RK Hrvatska flora i fauna, Zgb; i Miroslav Brakus, Udruga slijepih Otočac)

3. mjesto

Mješovita ekipa

RKS "Galeb", Rijeka; ŠUS "Podravina" i ŠDS "4 rijeke"        1:58;18

(Tomislav Lilić i Marijan Smokrović, RKS "Galeb", Rijeka; Ana Tkalčec, ŠUS "Podravina"; i Nedjeljko Popović, ŠDS "4 rijeke")

4. mjesto

Ekipa RKS "Louis Braille", Zagreb                                           2:35;81

(Saša Obradović, Ivan Rebselj, Tomislav Zdelar i Mihael Đurašin)

 

Additional information